Énagyi: Neveld Te, Gyermeked és ne Ő Téged! Várj el többet!

Családi nevelés. Bölcsődei nevelés? Nevelj a valós életre, több együtt töltött, szeretetteljes idő! Ne félj gyermeked nevelésétől!

 


Ölelő babafészek, pólya használata a csecsemőknek!  

                                 Miért is?

 

Nagymamáink korában nem volt kérdés a pólya használata, ugyan, tudományos magyarázattal nem foglalkoztak annyit mint manapság, de tudták, hogy biztonságban van benne a baba, egyenes a gerince, lába, és melegen tartja. Könnyebben lehet felemelni benne a babát szoptatáshoz, etetéshez, mert nem nyeklik jobbra-balra a nyaka, gerince. Nem kellett félnie az első gyermekes anyukáknak sem, hogy hogyan is fogják meg a babát ha fel akarják venni. A babának és a mamának is kényelmesebb  pólyában a tartás.

Ma azért tudjuk, hogy a baba az anya pocakjában, 9 hónapig meleg, védettséget biztosító, sötét, nyugalmas, szűk kis "kuckóban" nevelkedik, ahol jól érzi magát.

Amikor megszületik, minden megváltozik körülötte. 

Sokszor túl nagy a hely /nem öleli semmi meleget, biztonságot adó "kuckó", túl nagy a zaj, túl világos van. Minden hirtelen bizonytalanná, idegenné válik. Csak az anya, apa melege, ölelése, hangja tudja megnyugtatni. 

Természetes, hogy a pocakban tapasztalt, biztonságot, melegséget nyújtó  békés körülmények megnyugtatják, segítik az elalvásban, ellazulásban. 

Ami biztos, hogy az anya, apa nem tarthatja karjában gyermekét megszakítás nélkül, mert közben ezernyi dolguk van, és nekik is szükségük van pihenésre, regenerálódásra is, hogy nyugodt, türelemmel foglalkozhassanak babájukkal, és élvezhessék mind a hárman az igazi, bennsőséges, vidám, nyugodt együttlétek örömét.

Ha sokat sír gyermeked, nehezen alszik el, sokszor felébred, és csak ölben tartva nyugszik meg, próbálj pólyát, vagy ölelő babafészket  használni alváshoz!

A babák alvás közben is többször önkéntelenül összerezzennek, megrándul, kezük, lábuk, erre hirtelen felijednek, sírva fakadnak. A pólya, illetve babafészek használatával, tompítani lehet ezeket az önkéntelen rángásokat, így nyugodtabban, zavartalanabbul alszanak, mert jobban ellazulnak.

A babák etetése: szoptatás, vagy tápszeres etetés napi 5-6 alkalommal, sokszor alkalmanként akár 20-30 percet is igénybe vesz. Ilyen hosszú együttlétek alkalmával a baba és a mama is elfárad. Etetés, szoptatás, böfiztetés alkalmával a mamának a háta, karja, keze, dereka is megfájdulhat elfáradhat.  A babának is nagy igénybevételt jelent egy-egy étkezés. Mikor nem megfelelő helyzetben tartja az anya, a baba is nagyon elfárad nyűgös lesz, sokáig nem tud pihenni, ellazulni.  Mindezek miatt étkezések alkalmával is használj pólyát! Nem lesz könnyebb a baba, de könnyebb, biztonságosabb lesz a tartása. Főleg ha rögtön étkezés után elalszik, könnyebb pólyával letenni úgy, hogy ne ébredjen fel.

Étkezések között nem mindig tud a mama regenerálódni, mert, közben is vannak feladatai. A pelenkázás, etetés, böfiztetés, altatás után jön a házimunka stb. A baba ébredése után kezdődik minden újra. Nem beszélve arról, hogy a napirendbe be kell építeni a babával való ébrenléti foglalkozásokat, eleinte közvetlen étkezések, fürdés előtt, vagy után 5-10 perc, lehetőleg ugyanazokban az időpontokkban. A napirend kialakítása, erősíti az anya, gyermek kapcsolatot, fejleszti, biztonságot jelent a babának. 

 

Milyen pólyát válassz?

A pólyából sokféle típus létezik. Azért azt tudni kell, hogy bármilyen pólyát választasz is az a baba biztonságát, kényelmét ugyan úgy szolgálja mint a tiédet. A baba számára mindenképpen megnyugtató és hasznos ,főleg, ha olyan típust választasz aminek hátrészébe merevítő lapot is lehet tenni, így a gerince teljes mértékben jó helyzetben lesz. Bizonytalankodó vagy kezdő szülőknek a baba felemelésekor és letevéskor is, biztonságos fogást nyújt.

Az sem teljesen mindegy, hogy milyen anyagból készült a pólya. A pamut a legideálisabb a baba szempontjából, mert jó nedvszívó és légáteresztő. A baba bőrének is jó, mert nem allergizáló, így nem irritálja a baba bőrét. 

A pólyákon régen kötő szalag, volt. Most is vannak ilyenek, ezeket egy kicsit lassabban lehet megkötni, de szabályozható vele a pólya bősége. Léteznek patentosak, vagy tépőzárasak is, ezek gyorsan kezelhetők. Olyat kell választani amivel lehet a pólya bőségét, szorosságát szabályozni tekintettel arra, hogy ébren van, aludni, illetve enni készül-e a baba.

A babafészket elsősorban  kiságyba téve szokták  használni, nagyobb babáknak, hogy alvásnál, biztonságot nyújtó, ölelő melegség vegye körül, így hamarabb ellazul, nyugodtabban alszik, összerezzenéskor tompítja a végtagrángást, így nem riad fel a baba. Lehet pólya helyett is felemeléskor, letevéskor vagy szoptatáskor is használni alátétnek. 

A leírtak akkor lehetnek hasznosak, ha mindenki a gyermeke, és saját nyugalmát, igényét, kényelmét figyelembe véve dönti el, használ-e pólyát, vagy babafészket, vagy sem. 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 3
Tegnapi: 102
Heti: 498
Havi: 3 440
Össz.: 296 205

Látogatottság növelés
Oldal: Babádnak pólya!!! Miért is?
Énagyi: Neveld Te, Gyermeked és ne Ő Téged! Várj el többet! - © 2008 - 2024 - evamama.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »